Національний класифікатор України ДК 003:2010 „Класифікатор професій” (зі 11 змінами) затверджено і введено в дію наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, що є перевиданням Класифікатора професій 1995 та 2005 років. Класифікатор професій за структурою, концептуальними положеннями, професійними назвами робіт та їх кодифікацією відповідає Міжнародній стандартній класифікації занять (ІSСО). що застосовується країнами – членами Євросоюзу, і є адаптованим до вимог європейських професійних стандартів. Класифікатор професій містить систематизований перелік усіх чинних в Україні професійних назв робіт (професій, посад, занять) розподілених за класифікаційними угрупованнями (розділами, підрозділами, класами, підкласами, групами), за професійними та освітніми ознаками. Класифікатор професій є Національним стандартом України та призначається для застосування центральними органами влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб'єктами господарювання для визначення чинних професійних назв робіт (професій, посад, занять).Класифікатор професій за структурою, концептуальними положеннями, професійними назвами робіт та їх кодифікацією відповідає Міжнародній стандартній класифікації занять (ІSСО). що застосовується країнами – членами Євросоюзу, і є адаптованим до вимог європейських професійних стандартів.
Класифікатор професій містить систематизований перелік усіх чинних в Україні професійних назв робіт (професій, посад, занять) розподілених за класифікаційними угрупованнями (розділами, підрозділами, класами, підкласами, групами), за професійними та освітніми ознаками.
Класифікатор професій є Національним стандартом України та призначається для застосування центральними органами влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб'єктами господарювання для визначення чинних професійних назв робіт (професій, посад, занять).
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації” публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.
Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).