Аналітичний модуль Єдиного державного веб-порталу відкритих даних

Висловити питання й пропозиції щодо роботи аналітичного модулю можна за посиланням.

Як працювати з модулем

Аналітичний модуль розроблений для аналізу якості наборів даних і метаданих (паспортів). Він складається з 5-ти підрозділів і 3-х основних компонентів: фільтрів, візуалізацій і таблиць.

  1. Фільтри дозволяють обрати одного або декількох розпорядників за назвою, інформацією про юридичну особу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, класифікацією. Також існує можливість фільтрації за ім'ям відповідальної особи.
  2. Візуалізації зображують загальні характеристики тієї вибірки наборів, ресурсів або атрибутів, з якою ви працюєте.
  3. Детальніший аналіз можна здійснити за допомогою таблиць, що розміщуються в правому нижньому куті.

Всі компоненти модуля є інтерактивними й розгортаються на повний екран. Для цього необхідно скористатися іконкою ◳ (Режим фокусування) у правому верхньому куті кожного компонента.

Підрозділи

  1. Підрозділ “Оновлення наборів” дозволяє аналізувати динаміку завантаження та оновлення наборів, знаходити набори, що не були оновлені вчасно.
  2. Підрозділ “Формати ресурсів” дає можливість аналізувати формати й домени (назви сайтів), на яких розміщені ресурси.
  3. Підрозділ “Атрибути” дозволяє проаналізувати внутрішню структуру наборів. Зокрема, атрибути (назви колонок), типи даних, відповідність оформлення атрибутів рекомендаціям1.
  4. У підрозділі “Паспорти наборів” можна проаналізувати кількісні характеристики паспортів наборів, використання ліцензій та ключових слів.
  5. Підрозділ “Паспорти ресурсів” дає можливість порівнювати формати ресурсів, що були вказані розпорядниками при завантаженні файлів, і формати, що були автоматично визначені порталом. Таким чином, можна виявляти їх неспівпадіння.

Довідка


  1. Якщо дані в таблиці (XLSX, ODS, CSV) достатньо структуровані, портал завантажує її у внутрішню базу даних (Сховище даних або Datastore). Завдяки цьому розробники можуть робити запити в базу та отримувати дані з таблиць у форматі JSON. Атрибути — це назви колонок у таблицях. Коли портал їх не розпізнає, він присвоює колонкам системні індекси, наприклад, _1, _2, _4 і т. д. Рекомендовано, щоб атрибути включати лише латинські літери, цифри та нижні підкреслення. Для цього використовуються два прийоми: CamelCase (ВерблюжийРегістр) і snake_case (зміїний_регістр).