Звіти про виконання паспортів бюджетних програм місцевого бюджету

1. Коротка довідка

Критерій Характеристика
Нормативно-правові акти, які визначають створення, збір, зберігання, використання й поширення даних Бюджетний кодекс України, Наказ Мінфін України «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» від 26.08.2014 № 836
Інформація, що створюється, збирається, зберігається й поширюється Звіти про виконання паспортів бюджетних програм складаються відповідно до Бюджетного кодексу України та Наказу Мінфіну України від 26.08.2014 № 836. Як правило, для їх формування використовується спеціалізоване програмне забезпечення.
Способи оновлення Складення звітів про виконання паспортів бюджетних програм.
Частота оновлення інформації Щороку
Тип даних Структуровані
Формати файлів XLSX, ODS, можливі інші формати структурованих даних

2. Огляд нормативно-правової бази

Правила складання звітів про виконання паспортів бюджетних програм та їх форма затверджені Наказом Мінфіну України від 26.08.2014 № 836. Розпорядники мають оприлюднювати звіти протягом трьох робочих днів після подання річної бюджетної звітності (частина 5 статті 28 Бюджетного кодексу України).

3. Підготовка даних та структура набору

Органи місцевого самоврядування використовують декілька видів програмного забезпечення для ведення бюджетів, зокрема, AIC “Місцеві бюджети”, ІПК “Місцевий бюджет”, Єдина інформаційна система управління бюджетом тощо. Існує два основні способи оприлюднення звітів про виконання паспортів бюджетних програм:

  1. у форматі електронних таблиць за формою затвердженою Наказом Мінфіну України від 29.12.2002 № 1098;
  2. у відкритих машиночитаних форматах CSV, XML, JSON.

3.1. Оприлюднення паспортів у формі електронних таблиць

Більшість видів програмного забезпечення підтримують можливість експорту звітів у форматах XLS, XLSX, ODS за формою затвердженою Наказом Мінфіну України від 26.08.2014 № 836. Усі звіти незалежно від бюджетного періоду й класифікації необхідно розміщувати в одному наборі даних. Одним ресурсом може бути наступне:

  1. один звіт про виконання паспорта бюджетної програми;
  2. архів даних (ZIP, 7z тощо) звітів за бюджетний період.

Необхідно дотримуватися єдиного шаблону для назв файлів та ресурсів. Якщо кожен звіт оприлюднюється окремим ресурсом, у його назві рекомендовано розміщувати наступні дані:

  1. рік бюджетного періоду (4 цифри);
  2. код бюджетної програми (7 цифр).

Наприклад, звіт про виконання паспорта бюджетної програми «Надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» (код 0813012) на 2019 рік матиме наступну назву ресурсу: 2019-0813012.xlsx. В описі ресурсів зазначається текстове розшифрування кодів (див. Таблицю 2).

Не допускається публікація звітів у форматах сканованих (PDF, JPEG), текстових документів (PDF, DOC, DOCX, ODT), а також використання форматів XML або CSV для збереження електронних таблиць, що містять звіти.

3.1. Оприлюднення паспортів у відкритих машиночитаних форматах (CSV, XML, JSON)

Звіти про виконання паспортів бюджетних програм можна оприлюднювати завдяки експорту даних у відкритих машиночитаних форматах (CSV, XML, JSON). Можливою є також публікація набору через інтерфейс прикладного програмування (server-side web API) інформаційних систем. Станом на кінець 2019 року більшість видів програмного забезпечення не підтримує такий функціонал. Міністерством фінансів України запланована публікація звітів на порталі Openbudget.gov.ua у 2020-му році.

4. Оформлення паспортів наборів та ресурсів

Зверніть увагу! Назва набору має відповідати Переліку, затвердженому Постановою КМУ № 835 (зі змінами). Також вона може включати назву розпорядника або населеного пункту, з яким пов'язані дані. Це полегшує пошук набору в пошукових системах.

Таблиця 1 — Приклад паспорта набору даних на data.gov.ua

Назва поля Приклад заповнення
Назва набору Звіти про виконання паспортів бюджетних програм Маріупольської міської ради
Відомості про мову інформації, яка міститься у наборі Українська
Частота оновлення Щороку
Опис Набір містить звіти про виконання паспортів бюджетних програм Маріупольської міської ради. Кожен ресурс у наборі — архів звітів за певний рік.
Підстава та призначення збору інформації Бюджетний кодекс України, Наказ Мінфін України «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» від 26.08.2014 № 836
Ключові слова звіти, бюджет, паспорт, видатки, асигнування, фінансування, загальний фонд, спеціальний фонд, результативні показники, місцевий бюджет
Відповідальна особа Симоненко Олена Петрівна
Адреса електронної пошти відповідальної особи o.symonenko@example.gov.ua

Таблиця 2 — Приклад паспорта ресурсу

Назва поля Приклад заповнення
Назва ресурсу 2019-reports.zip
Опис Архів звітів про виконання паспортів за 2019 рік. Кожен файл в архіві — окремий звіт.
Формат XLSX