Переліки національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів


1. Загальний опис набору даних

Критерій Характеристика
Нормативно-правові акти, які визначають створення, збір, зберігання, використання й поширення даних Закон України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”, наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22 січня 2021 року № 125 “Про затвердження Правил формування переліків національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2021 року за № 173/35795
Розпорядники даних Центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України, що здійснюють функції технічного регулювання у відповідних сферах діяльності відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1057 “Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 102, ст. 3519)
Інформація, що створюється, збирається, зберігається й поширюється Правила розробки переліків визначені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22 січня 2021 року № 125 “Про затвердження Правил формування переліків національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2021 року за № 173/35795. Переліки формуються у вигляді таблиць та затверджуються наказами центральних органів виконавчої влади
Підстава оновлення Переліки національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів оновлюються шляхом затвердження оновлених переліків національних стандартів. Одночасно із затвердженням оновленого переліку національних стандартів для цілей застосування технічного регламенту визнається таким, що втратив чинність, наказ про затвердження попереднього переліку національних стандартів для цілей застосування технічного регламенту
Способи оновлення Завантаження оновленої версії ресурсу (накопичувальним підсумком)
Частота оновлення інформації Кожного півріччя
Тип даних Структуровані дані та текстові документи
Формати файлів CSV, JSON, XML — для реєстру документів; TXT, RTF, MD, ODT, DOC(X), (X)HTML — для текстових документів, завантажених в ZIP-архів

2. Підготовка даних та структура набору

Ресурс необхідно готувати й вести в електронних таблицях Microsoft Excel, LibreOffice Calc або Google Таблицях тощо. Якщо ресурси набору даних оприлюднюються у форматі CSV, необхідно використовувати кодування UTF-8 із розділювачами-комами.

Посилання на документи із текстовим вмістом може бути надане шляхом розміщення такого документа на вебсайті або зовнішньому джерелі. В такому випадку посилання надається на документ (а не вебсторінку на якій він розміщений), документи можуть бути у форматах TXT, RTF, MD, ODT, DOC(X), (X)HTML.

У випадку, коли текстові матеріали не можуть бути оприлюднені на вебсайті або зовнішньому джерелі, необхідно створити ресурс у форматі архіву, який містить в собі текстові матеріали у форматах html, doc, docx, txt або подібних форматах (не допускаються скановані документи). В такому випадку у відповідному атрибуті має бути вказана відповідна назва файлу, а в паспорті наборів та ресурсів має бути зазначено про це. Архів має називатись так само як і відповідний ресурс. Якщо ресурсів, які посилаються на документи кілька - має бути створена відповідна кількість архівів.

Набір даних складається із одного ресурсу, standards, який містить дані про національні стандарти для цілей застосування технічних регламентів.


2.1. Перелік національних стандартів (ресурс standards)

Інформація про ресурс
Назва ресурсу standards
Що є одним записом в таблиці (рядком) Інформація про один національний стандарт для цілей застосування технічних регламентів
Спосіб оновлення Завантаження оновленої версії ресурсу (накопичувальним підсумком)

Шаблон таблиці standards.xlsx
Приклад таблиці example.xlsx
Структура (XLSX, CSV, JSON) schema.xlsx, schema.csv, schema.json


Таблиця 1 — Структура таблиці standards

Назва колонки (name) Заголовок колонки (title) Опис значень (description) Тип даних (datatype) Вимога заповнення (required)
uid Ідентифікатор Розпорядники також можуть використовувати власні види ідентифікаторів. Наприклад: 001 Текст (string) Істина (true)
title Назва Назва цілей застосування технічних регламентів. Наприклад: Перелік національних стандартів, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами та є доказом безпечності нехарчової продукції Текст (string) Істина (true)
acceptance Date Дата ухвалення Дата ухвалення нормативно-правового акта, яким прийнято національний стандарт, у форматі ISO 8601 (рррр-мм-дд). Наприклад: 2018-07-06 Дата (date) Істина (true)
number Номер Номер НПА, яким прийнято національний стандарт. Наприклад: 1234-р Текст (string) Хибність (false)
issuedDate Дата оприлюднення Дата оприлюднення нормативно-правового акта у форматі ISO 8601 (рррр-мм-дд). Наприклад: 2018-07-06 Дата (date) Істина (true)
validFrom Чинний від Дата набрання чинності нормативно-правовим актом у форматі ISO 8601 (рррр-мм-дд). Наприклад: 2018-07-06 Дата (date) Істина (true)
status Статус Статус може мати одне зі значень: Набирає чинності, Чинний, Втратив чинність, Дію зупинено, Дію відновлено, Не набрав чинності. Наприклад: Чинний Текст (string) Істина (true)
publisherName Назва видавника Повна назва видавника. Наприклад: Міністерство економіки України Текст (string) Істина (true)
publisherId Ідентифікатор видавника Код ЄДРПОУ. Наприклад: 01234567. У іншому випадку зазначити: null Текст (string) Хибність (false)
url Посилання Посилання на оприлюднений в мережі Інтернет документ (URL). Посилання має починатися з http:// або https://. Наприклад: https://www.example.gov.ua/example/ Посилання (anyURL) Істина (true)
text Текст Вказується назва файлу із текстовим вмістом Текст (string) Істина (true)
registrationNumber Номер державної реєстрації Номер акта за державним реєстром. Наприклад: 123/12345. Якщо державна реєстрація не передбачена, вказати: null Текст (string) Хибність (false)
registrationDate Дата державної реєстрації Дата державної реєстрації акта форматі ISO 8601 (рррр-мм-дд). Наприклад: 2018-07-06. Якщо державна реєстрація не передбачена, вказати: null Дата (date) Хибність (false)
registratorName Назва реєстратора Назва суб’єкта, що провів державну реєстрацію НПА. Наприклад: Головне територіальне управління юстиції у місті Києві. Якщо державна реєстрація не передбачена, вказати: null Текст (string) Хибність (false)
registratorId Ідентифікатор реєстратора Код ЄДРПОУ суб’єкта, що провів державну реєстрацію НПА. Наприклад: 01234567. Якщо державна реєстрація не передбачена, вказати: null Текст (string) Хибність (false)

3. Оформлення паспортів наборів та ресурсів

Назва набору має відповідати Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 85, ст. 2850).


Приклад паспорта набору даних на data.gov.ua

Назва поля Приклад заповнення
Назва набору Переліки національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів Міністерства інфраструктури України
Відомості про мову інформації, яка міститься у наборі Українська
Частота оновлення Кожного півріччя
Опис Набір містить переліки національних стандартів, які в разі добровільного застосування, є доказом відповідності продукції вимогам технічних регламентів Міністерства інфраструктури України. Кожен ресурс у наборі – це перелік, сформований та затверджений відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22 січня 2021 року № 125 “Про затвердження Правил формування переліків національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2021 року за № 173/35795
Підстава та призначення збору інформації Закон України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”, постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1057 “Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання”, наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22 січня 2021 року № 125 “Про затвердження Правил формування переліків національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2021 року за № 173/35795
Ключові слова Стандарт, стандартизація, продукція, регламент
Відповідальна особа Симоненко Олена Петрівна
Адреса електронної пошти відповідальної особи o.symonenko@example.gov.ua

Приклад паспорта ресурсу

Назва поля Приклад заповнення
Назва ресурсу standards.csv
Опис Перелік національних стандартів, що ідентичні гармонізованим європейським стандартам та відповідність ним, надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1077 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 2, ст. 72). Перелік затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 08 грудня 2020 року № 2569 “Про затвердження Переліку національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання”
Формат CSV