Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету

1. Коротка довідка

Критерій Характеристика
Нормативно-правові акти, які визначають створення, збір, зберігання, використання й поширення даних Бюджетний кодекс України, Наказ Мінфін України «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» від 26.08.2014 № 836
Інформація, що створюється, збирається, зберігається й поширюється Паспорти бюджетних програм складаються й затверджуються відповідно до Бюджетного кодексу України та Наказу Мінфіну України від 26.08.2014 № 836. Як правило, для роботи з паспортами використовується спеціалізоване програмне забезпечення.
Способи оновлення Затвердження паспортів бюджетних програм, внесення змін до них.
Частота оновлення інформації Позапланово (протягом трьох робочих днів з моменту внесення змін)
Тип даних Структуровані
Формати файлів XLSX, ODS, можливі інші формати структурованих даних

2. Огляд нормативно-правової бази

Правила складання паспортів бюджетних програм та форма документа затверджені Наказом Мінфіну України від 26.08.2014 № 836. Розпорядники мають оприлюднювати паспорти протягом трьох робочих днів після затвердження паспортів або внесення змін до них (частина 5 статті 28 Бюджетного кодексу України).

3. Підготовка даних та структура набору

Органи місцевого самоврядування використовують декілька видів програмного забезпечення для ведення бюджетів, зокрема, AIC “Місцеві бюджети”, ІПК “Місцевий бюджет”, Єдина інформаційна система управління бюджетом. Існує два основні способи оприлюднення паспортів бюджетних програм:

  1. у форматі електронних таблиць за формою затвердженою Наказом Мінфіну України від 29.12.2002 № 1098;
  2. у відкритих машиночитаних форматах CSV, XML, JSON.

3.1. Оприлюднення паспортів у формі електронних таблиць

Більшість видів програмного забезпечення підтримують можливість експорту паспортів у форматах XLS, XLSX, ODS за формою затвердженою Наказом Мінфіну України від 26.08.2014 № 836. Усі паспорти незалежно від бюджетного періоду й класифікації необхідно розміщувати в одному наборі даних. Одним ресурсом може бути наступне:

  1. один паспорт бюджетної програми;
  2. архів даних (ZIP, 7z тощо) паспортів бюджетних програм.

Необхідно дотримуватися єдиного шаблону для назв файлів та ресурсів. У назвах ресурсів рекомендовано розміщувати наступні дані:

  1. рік бюджетного періоду (4 цифри);
  2. код бюджетної програми (7 цифр);
  3. дату затвердження бюджетної програми або внесення змін до неї.

Наприклад, паспорт бюджетної програми «Надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» (код 0813012) на 2019 рік зі змінами від 14 квітня 2020 року матиме наступну назву ресурсу: 2019-0813012-v-2020-04-14.xlsx. В описі ресурсів зазначається текстове розшифрування кодів (див. Таблицю 2).

Не допускається публікація паспортів у форматах сканованих (PDF, JPEG), текстових документів (PDF, DOC, DOCX, ODT), а також використання форматів XML або CSV для збереження електронних таблиць, що містять паспорти.

3.1. Оприлюднення паспортів у відкритих машиночитаних форматах (CSV, XML, JSON)

Паспорти бюджетних програм можна оприлюднювати завдяки експорту даних у відкритих машиночитаних форматах (CSV, XML, JSON). Можливою є також публікація набору через інтерфейс прикладного програмування (server-side web API) інформаційних систем. Станом на кінець 2019 року більшість видів програмного забезпечення не підтримує такий функціонал. Міністерством фінансів України запланована публікація паспортів на порталі Openbudget.gov.ua у 2020-му році.

4. Оформлення паспортів наборів та ресурсів

Зверніть увагу! Назва набору має відповідати Переліку, затвердженому Постановою КМУ № 835 (зі змінами). Також вона може включати назву розпорядника або населеного пункту, з яким пов'язані дані. Це полегшує пошук набору в пошукових системах.

Таблиця 1 — Приклад паспорта набору даних на data.gov.ua

Назва поля Приклад заповнення
Назва набору Паспорти бюджетних програм Маріупольської міської ради
Відомості про мову інформації, яка міститься у наборі Українська
Частота оновлення Відразу після внесення змін
Опис Набір містить паспорти бюджетних програм Маріупольської міської ради. Кожен ресурс у наборі — окремий паспорт.
Підстава та призначення збору інформації Бюджетний кодекс України, Наказ Мінфін України «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» від 26.08.2014 № 836
Ключові слова бюджет, паспорт, видатки, асигнування, фінансування, загальний фонд, спеціальний фонд, результативні показники, паспорти бюджетних програм, місцевий бюджет
Відповідальна особа Симоненко Олена Петрівна
Адреса електронної пошти відповідальної особи o.symonenko@example.gov.ua

Таблиця 2 — Приклад паспорта ресурсу

Назва поля Приклад заповнення
Назва ресурсу 2019-0813012-v-2019-04-14.xlsx
Опис Паспорт бюджетної програми «Надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» (код 0813012) Управління праці та соціального захисту населення Маріупольської міської ради
Формат XLSX