Перейти до вмісту

Додати унiльний ID для ФОП #9

Відкрита dudod створив пропозицію · 4 коментарі
dudod прокоментовано 4 місяців тому

Зараз в структурi даних ФОП вiдсутнiй унiкальний ID, що значно ускладнюю процедуру оновлення даних. Наприклад при змiнi адреси

dudod прокоментовано 1 місяць тому

@vanuan Дякую за вiдповiдь.

vanuan прокоментовано 1 місяць тому
vanuan прокоментовано 1 місяць тому

Щодо публікації РНОКПП: проблема скоріш правова, а не технічна. Чіткої межі між публічними даними ФОП та приватними даними фізособи не існує. ФОП не є юридичною особою, а є правом фізособи займатися підприємницькою діяльністю. Таким чином, інформація про ФОП захищена законом про персональні дані. З іншого боку, деякі правовідносини з ФОП регулюються тим же чином, що і з юридичною особою, а дані про юридичну особу є публічними.

З іншого боку, у ЄДР є номер та дата реєстрації ФОП, за якими його можна унікально ідентифікувати (хоча неможливо поєднати з іншими реєстрами). Цей номер реєстрації не захищено законом про персональні дані.

ДП НАІС не публікує унікальний ID, як і більшість інших полів ЄДР бо воно свідомо обмежують обсяг відкритих даних з корисливої мети: вони продають доступ до реєстру через API. Ініціатива OpenUp подала позов до суду щодо ненадання публічної інформації. Слідкуйте за оголошеннями ініціативи OpenUp у фейсбуці.

uzrptav прокоментовано 2 місяців тому

Підтримую! Такий унікальний ідентифікатор значно покращив процес оновлення даних! Т.я. при зміні адреси - це новий ФОП