Перейти до вмісту

Додати унiльний ID для ФОП #9

Відкрита dudod створив пропозицію · 4 коментарі
dudod прокоментовано понад 1 рік тому

Зараз в структурi даних ФОП вiдсутнiй унiкальний ID, що значно ускладнюю процедуру оновлення даних. Наприклад при змiнi адреси

uzrptav прокоментовано 11 місяців тому

Підтримую! Такий унікальний ідентифікатор значно покращив процес оновлення даних! Т.я. при зміні адреси - це новий ФОП

vanuan прокоментовано 10 місяців тому

Щодо публікації РНОКПП: проблема скоріш правова, а не технічна. Чіткої межі між публічними даними ФОП та приватними даними фізособи не існує. ФОП не є юридичною особою, а є правом фізособи займатися підприємницькою діяльністю. Таким чином, інформація про ФОП захищена законом про персональні дані. З іншого боку, деякі правовідносини з ФОП регулюються тим же чином, що і з юридичною особою, а дані про юридичну особу є публічними.

З іншого боку, у ЄДР є номер та дата реєстрації ФОП, за якими його можна унікально ідентифікувати (хоча неможливо поєднати з іншими реєстрами). Цей номер реєстрації не захищено законом про персональні дані.

ДП НАІС не публікує унікальний ID, як і більшість інших полів ЄДР бо воно свідомо обмежують обсяг відкритих даних з корисливої мети: вони продають доступ до реєстру через API. Ініціатива OpenUp подала позов до суду щодо ненадання публічної інформації. Слідкуйте за оголошеннями ініціативи OpenUp у фейсбуці.

vanuan прокоментовано 10 місяців тому
dudod прокоментовано 10 місяців тому

@vanuan Дякую за вiдповiдь.