Перейти до вмісту

Представлено першу візуалізацію роботи комунального громадського транспорту на основі відкритих даних

25 Квітня 2019

Першу візуалізацію роботи комунального громадського транспорту на основі відкритих даних по е-квитку представлено в Житомирі.

В інтерактивній візуалізації «Відкритий е-квиток Житомира» зібрано інформацію щодо:

  • виконання графіків руху транспорту

  • щоденного обсягу виручки від продажу квитків

  • найпопулярніших міських маршрутів і зупинок

  • напрямків пересування мешканців містом

Alt-текст

🚎 Для створення інструменту було проаналізовано дані по 18 тролейбусним, 2 автобусним і 1 трамвайному маршруту КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», у тому числі й інформацію про понад 5 млн транзакцій по е-квитку. Сервіс дозволяє проаналізувати цей масив даних у розрізі понад 120 транспортних засобів та 400 зупинок.

Вісім українських міст уже впроваджують електронний квиток, серед них: Біла Церква, Вінниця, Дніпро, Житомир, Київ, Львів, Тернопіль і Харків.

Житомиряни першими отримали можливість користуватись е-квитком на комунальному транспорті. ⭐️Тепер у планах міста – поширення сервісу е-квитку й на приватні маршрутки.

Аналіз даних дозволяє керівництву міста оптимізувати рух транспорту. Наприклад, завдяки аналізу даних Житомиру вдалося відкоригувати графіки маршрутів відповідно до реальних пасажиропотоків, це принесло економію в 500 - 600 тис. грн на місяць.

Сподіваємось, що досвід Житомиру у запровадженні е-квитку, відкритті даних та роботі з аналітикою в транспортній сфері стане у нагоді для інших українських міст.

Відкриті дані щодо житомирського комунального транспорту можна знайти на єдиному порталі відкритих даних https://data.gov.ua/, а скористатися інтерактивною візуалізацією можна за посиланням http://texty.org.ua/d/2019/zhytomyr/

Alt-текст

Проект «Відкритий е-квиток Житомира» реалізовано Агенцією журналістики даних у межах проекту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Представлено першу візуалізацію роботи комунального громадського транспорту на основі відкритих даних