Перейти до вмісту

Понад 1 мільйон користувачів Порталу відкритих даних

7 Грудня 2020

Протягом 2020 року Єдиний державний веб-портал відкритих даних відвідали понад 1,1 мільйон користувачів, а загальна кількість переглядів вебсторінок склала 8,3 млн. У 2019 році аналогічні показники становили 738 тис. користувачів та 8,0 млн вебпереглядів. Середня щомісячна кількість користувачів data.gov.ua зросла більш ніж у півтора рази: з 69 до 114 тис.!

З липня 2020 року набори з data.gov.ua були завантажені користвучами 514 тис. разів. Найбільш популярні набори: Відомості про транспортні засоби та їх власників (41,3 тис. завантажень), Інформація про осіб, які переховуються від органів влади (5,2 тис. ), Єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт (4,8 тис.), Інформація про викрадені/втрачені/недійсні паспорти громадянина України (4,0 тис.), Державний реєстр свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір (2,5 тис.).

Найбільше відвідувачів із Києва – 37%, за ним ідуть Харків (5,0%), Дніпро (4,7%), Львів (4,0%), Одеса (3,1%), Запоріжжя (1,9%), Вінниця (1,7%) та Тернопіль (1,6%).

На центральному рівні найбільше завантажень наборів мають МВС (52,5 тис. завантажень), ДПС (11,2 тис.), Укртрансбезпека (6,0 тис.), ДАБІ (5,3 тис.), Мінекономіки (4,8 тис.), Фонд держмайна (4,5 тис.). На місцевому — Дніпровська міська рада (7,4 тис.), Виконком Миколаївської міської ради (5,1 тис.), Виконком Криворізької міської ради (3,7 тис.), Тернопільська міська рада (3,7 тис.), Запорізька міська рада (3,7 тис.).

Підвищення рівня використання відкритих даних та стимулювання створення інноваційних рішень на основі відкритих даних є метою Мінцифри. Статистика використання data.gov.ua у 2020 році свідчить про те, що ми на правильному шляху!

Завдяки використанню відкритих даних, оприлюднених на data.gov.ua, сьогодні нам значно спрощують життя зручні сервіси, створені на їх основі. Такі ресурси допомагають нам у різних сферах життя, наприклад:

  • Хочу придбати квартиру. Чи отримані забудовником необхідні дозвільні документи? (Monitor.Estate, Bild.ua);
  • Як використовуються бюджетні кошти, виділені, наприклад, на будівництво доріг? (CoST, Антикорупційна карта ремонтів);
  • Яка репутація в мого потенційного бізнес-партнера? Чи варто мені з ним співпрацювати? (YouControl, OpenDataBot).

Нагадаємо, що цього року на data.gov.ua запрацював модуль статистики, а на сторінках наборів і ресурсів можна переглянути кількість переглядів та завантажень кожного конкретного набору.

Понад 1 мільйон користувачів Порталу відкритих даних