Перейти до вмісту

Карта автобусних маршрутів в Україні: можна перевірити розклад і ліцензії водіїв

10 Квітня 2019

«Мережа автобусних маршрутів» — інтерактивна мапа, яка показує автобусні маршрути між містами в Україні та за кордоном, проміжні зупинки на маршрутах і точки перетину кордону.

🚌 Усього на мапі візуалізовано майже 4000 маршрутів. Завдяки використанню різних наборів відкритих даних карта дозволяє подивитися на автобусні перевезення цілісно.

Щоб скористатися мапою, потрібно:

👉 зайти на сайт https://mtu.gov.ua/files/projects/bus.html або http://texty.org.ua/d/2019/bus_network

👉 обрати одну з двох мап — «Міжнародні» або «Обласні» маршрути

👉 вибрати населений пункт у списку чи скориставшись пошуком

👉 на карті з’являться маршрути, а праворуч — детальна інформація за кожним із них.

Інструмент буде корисним:

Державі — адже дає можливість візуалізувати мережу автобусного сполучення, побачити, де воно недостатнє, а де існує конкуренція; планувати нові маршрути та керувати мережею, що склалася.

Бізнесу — дозволить отримати швидку та детальну інформацію про ринок перевезень, щоб планувати підприємницьку діяльність, розширюватися й шукати нові можливості для зростання.

Громадянам — для планування поїздок, а також контролю легальності перевізників та якості перевезень.

Під час презентації інтерактивної мапи Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України, закликав усіх охочих створювати нові сервіси на основі відкритих даних, зокрема – мобільні додатки. Адже, відкриваючи дані, держава створює умови для розвитку ринку таких інструментів.

«Мережа автобусних маршрутів» – спільний проект Міністерство інфраструктури України и та Державного агентства з питань електронного урядування України, який реалізовано Агенцією журналістики даних у межах проекту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Карта автобусних маршрутів в Україні: можна перевірити розклад і ліцензії водіїв