Перейти до вмісту

Як відкриті дані рятують українські ліси?

12 Квітня 2021

🌲🌳Зловживання санітарними рубками — одна з найгостріших проблем господарювання в українських лісах. Майже половина деревини заготовляється саме таким чином. Це призводить до руйнування лісових екосистем.

💻Презентуємо візуалізацію аналітичного дослідження, покликаного продемонструвати масштаби лісозаготівлі в Україні та вказати на потенційні ризики, пов’язані із використанням санітарних рубок.

Аналітика зокрема дає відповіді на такі запитання:

  • 👉як зробити управління лісовою галуззю України більш прозорим?

  • 👉в який спосіб та в яких обсягах, залежно від способу, проводяться рубки лісів в Україні?

  • 👉які рубки виглядають найпідозріліше, як зберегти ліси та наше довкілля і як в цьому можуть допомогти відкриті дані?

Проєкт реалізовано Texty.org.ua за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, в межах USAID/UK aid проєкту "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS", за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України та Державного підприємства "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр".

👉 Посилання на дослідження: https://texty.org.ua/d/2020/open_forestry/.

⚡Вагомий внесок у систему заходів із захисту лісів України здійснює стартап Deep Green Ukraine — один з переможців Open Data Challenge 2020.

Ідея полягає у розробці та впровадженні системи, яка аналізує супутникові знімки за допомогою нейромережі на предмет рубки лісів та виявляє наявність дозволів на рубку. Завдяки такому функціоналу можна перевіряти факти здійснення рубки і вчасно проводити розслідування.

Як відкриті дані рятують українські ліси?