ВЕБ-ПОРТАЛ ЗНАХОДИТЬСЯ В ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ

Новини

AddToAny buttons

В Україні стартував конкурс сервісів для міст на основі відкритих даних Apps4Cities Challenge

16 серпня в Києві відбулась презентація спільного проекту Громадянської мережі ОПОРА та TechSoup щодо відкритих даних міст України, який було реалізовано за партнерської підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України. Під час заходу було оголошено про старт конкурсу сервісів для міст на основі відкритих даних, а також презентовано спеціально розроблений Портал відкритих міських даних «Дані міст/ Apps4Cities». Він містить більше 150 наборів даних про обласні центри України, які можна вільно використовувати та поширювати.

«Конкурс Apps4Cities Challenge покликаний розв'язувати міські проблеми за допомогою технологій, створення потрібного та цікавого сервісу для громади, влади чи бізнесу», — розповіла координатор проекту «Дані міст/ Apps4Cities» Руслана Величко-Трифонюк. Вона також закликала активістів, лідерів місцевих ініціатив, ІТ-спільноту та громадські організації ділитись даними про міста. Адже ціль проекту — це, в тому числі, доступ до міських відкритих даних.

«Ми хочемо, щоб дані були дуже прості в користуванні, якісні, а також щоб органи місцевого самоврядування нарешті зрозуміли, що це їхній колосальний ресурс, а не проблема», — наголосила Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Про сьогоднішню ситуацію на шляху відкриття даних в Україні розповів голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко: «Одне з гострих питань у роботі з відкритими даними - є питання якості публікацій розпорядників даних та формати, в яких вони публікуються. Вірю, що такі громадські ініціативи не тільки збільшать кількість наборів даних, а й сприятимуть підвищенню показників якості».

Прийом заявок на Apps4Cities Challenge триватиме з 15 серпня по 18 вересня 2016 року. За результатами конкурсу відбудеться розробка прототипів сервісів на основі відкритих даних міст, що покликані спростити життя мешканців та гостей міст. Вже в кінці листопада в рамках Apps4Cities Challenge шляхом інтернет-голосуванням та за рішенням журі буде відібрано трьох переможців, які отримають призи у розмірі 3 000 доларів США та пропозицію подальшої інкубації проектів.

Подати ідею на конкурс можна, заповнивши заявку на сайті проекту. Участь у конкурсі можна взяти двома шляхами: «У мене є ідея» і «Взяти ідею». Детальніше про умови конкурсу можна прочитати на сайті проекту.
Обов'язковою умовою Конкурсу є те, що під час розробки сервісу потрібно буде використати хоча б один набір даних, що опубліковано на Порталі відкритих міських даних «Дані міст/Apps4Cities»https://data.danimist.org.ua/ У створенні сервісу допускається використання інших відкритих даних або даних, отриманих шляхом краудсорсінгу.

Громадянська мережі ОПОРА планує у співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України розробити методичні рекомендації для місцевої влади, як правильно відкривати дані, а також працювати над розвитком відкритих даних в містах України.

Долучайтеся до створення сервісів для свого міста та давайте зробимо наші міста комфортнішими для городян та туристів!