ВЕБ-ПОРТАЛ ЗНАХОДИТЬСЯ В ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ

Новини

AddToAny buttons

В Україні дані стануть відкритими для громадян та бізнесу

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»

Зазначена постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» є очікуваним та ефективним кроком з реформування держави шляхом повторного використання інформації органів виконавчої влади та підвищення відкритості і прозорості їх діяльності, встановлення вимог до розпорядників інформації щодо надання та оприлюднення інформації у формі відкритих даних.

Постановою Кабінету Міністрів України, окрім іншого передбачено затвердити:

  • положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;

  • перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;

  • перелік форматів, що використовуються для оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних;

  • загальні вимоги до оприлюднення набору даних у формі відкритих даних;

  • умови оприлюднення наборів даних на офіційному веб-сайті розпорядника інформації та на веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних.

Також передбачено зобов’язати:

  • розпорядників публічної інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно із Положенням;

  • Державному агентству з питань електронного урядування України забезпечувати:

а) належне функціонування Єдиного державного веб-порталу відкритих даних;

б) проведення із залученням інститутів громадянського суспільства та представників громадськості періодичного моніторингу стану оприлюднення та оновлення наборів даних на офіційних веб-сайтах державних органів та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних із наступною публікацією його результатів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248573101